Pracowite pszczółki mieszkające na dachu City Gate rozpoczęły sezon

Pszczółki z gatunku Krainka, które zamieszkały w zeszłym roku na dachu Budynku City Gate – rozpoczęły sezon. Dodatkowo do naszej rodziny pszczółek dołączyła rodzina z gatunku Bucfast.

JAK WYGLĄDA PSZCZOŁA BUCKFAST?

W porównaniu z Krainką, Buckfast wyróżnia się jaśniejszym ubarwieniem. Tułów jest jaskrawy, a część odwłoku wchodzi w żółto-pomarańczowy odcień, przez co pszczoły szczególnie w sezonie letnim nabierają złocistego koloru. Matki i trutnie mają zmienne ubarwienie: od ciemnego do pomarańczowego.

NAJLEPSZE CECHY BUCFASTÓW

Główna zaletą Buckfasta jest nadzwyczajna pracowitość. Pszczoła ta dynamicznie wychodzi z zimy i szybko buduje dużą i silną rodzinę, która utrzymuje maksymalną efektywność przez całą wiosnę i lato. Matki pszczele Buckfast czerwią bardzo obficie- nawet do 3000 jaj dziennie, dlatego jest to znakomita pszczoła do powiększania pasieki i tworzenia nowych rodzin i odkładów pszczelich. Dodatkową zaletą Buckfastów jest niska skłonność do wyrojenia.

Spółka Ogrodowa-Inwestycje jest świadoma roli pszczół w ekosystemie dlatego angażuje się w działania proekologiczne mające na celu uchronić pszczoły przed wymieraniem.